Dávkovanie kvapalín a plynov do bioreaktorov

logo D-Ex info@dex.sk | +421 2 5729 7421
 • Dávkovanie kvapalín a plynov do bioreaktorov

  Bioreaktor

  Či už používate bioreaktor na výrobu inzulínu, bioetanolu a iných biopalív, liekov, komplexných organických molekúl, vitamínov, vakcín alebo farbív, potrebujete podávať alebo dávkovať kvapalné a plynné zložky. Presnosť a opakovateľnosť tohto dávkovania je kľúčová, pretože nesprávne pomery zložiek môžu výrazne ovplyvniť účinnosť procesu.
  Aby bioproces fungoval správne, musí sa do kultivačného média privádzať sterilná zmes plynov, t. j. bioreaktor musí byť plynofikovaný. Či už je potrebné privádzať sterilný vzduch, kyslík, dusík a oxid uhličitý, alebo iný plyn.

  Pokiaľ ide o kvapaliny, musíte presne dávkovať rôzne živiny, pufre a činidlá, ktoré spolu vytvárajú optimálne prostredie pre mikroorganizmy. To kladie vysoké nároky na prístroj, ktorý musí byť kompatibilný s čo najširším spektrom kvapalín.
  Ani jedna z týchto požiadaviek nepredstavuje pre vysoko presné hmotnostné prietokomery Bronkhorst problém.

  logo výrobce Bronkhorst

  Bronkhorst špecialista

  Súvisiace produkty

  Články súvisiace s aplikáciou

  5 najbežnejších problémov pri výbere prietokomerov plynov alebo kvapalín

  Či už vykonávame výskum alebo sa pohybujeme v niektorom priemyselnom odvetví, skôr či neskôr sa dostaneme do situácie, kedy budeme potrebovať zmerať alebo regulovať pretekajúci plyn (prípadne kvapalinu). Čaká nás teda výber prístroja, ktorý musí spĺňať parametre, ktoré chceme merať, to však nemusí byť tak priamočiare, ako sa na prvý pohľad zdá.…číst dál

  Ako vybrať prietokomer?

  Tento článok sa zameriava na dôležité prvky, ktoré sú súčasťou výberu prietokomera, s ohľadom na rozdiel medzi meraním objemovým a hmotnostným.…číst dál

  Kategórie priradené k aplikácii

  Meranie a regulácia prietoku

  Meranie a regulácia prietoku

  Široké spektrum termických, coriolisových, objemových prietokomerov a regulátorov prietoku od spoločnosti Bronkhorst. Vhodné pre aplikácie v laboratóriách, strojárenstve, priemysle a prostredí s nebezpečenstvom výbuchu (ATEX zóna 2 a 1), vieme ponúknuť rad ako štandardných, tak aj zákazkových prístrojov prispôsobených na mieru podľa Vašich potrieb. Ako doplnkový sortiment ponúka spoločnosť Bronkhorsť aj odparovacie systémy, dávkovacie systémy a kalibráciu prietokomerov. Nižšie si prosím vyberte z podkategórií typu meraného média, ktoré Vás budú navigovať na konkrétne stránky produktov.

  Prietokomery a regulátory prietoku plynov

  Prietokomery a regulátory prietoku plynov

  Široké spektrum termických hmotnostných prietokomerov a regulátorov plynov od spoločnosti Bronkhorst. Pre aplikácie v laboratóriách, strojárenstve, priemysle a priestoroch s nebezpečenstvom výbuchu (ATEX zóna 2 a 1) môžeme ponúknuť rad ako štandardných, tak aj zákazkových prístrojov prispôsobených na mieru Vašich potrieb, pre prietoky v rozsahu 0,014 mln/min až 11.000 m3n/h (ekvivalent N2).

  Prietokomery a regulátory prietoku kvapalín

  Prietokomery a regulátory prietoku kvapalín

  U kvapalín sa špecializujeme na nízke až mikro-hmotnostné prietoky s prietokomermi značky Bronkhorst. V ponuke máme hmotnostné prietokomery a regulátory hmotnostného prietoku založené na tepelnom (termické) a Coriolisovom princípe s prietokmi od 5 mg/h do 600 kg/h, ultrazvukové prietokomery pre rôzne rozsahy od 4 ml/min do 110 l/min, vírové alebo magneticko indukčné prietokomery.

  Ak chcete vedieť viac o téme dávkovanie kvapalín a plynov do bioreaktorov, kontaktujte nás prosím. Kontaktujte nás

  Bronkhorst špecialista

  Kam ďalej? Pozrite sa na ďalšie aplikácie z odvetvia bioprocesy a bioreaktory alebo na prehľad všetkých odvetví.