Monitorovanie minimálnej a maximálnej výšky hladiny u nádrží pohonných hmôt

logo D-Ex info@dex.sk | +421 2 5729 7421
 • Monitorovanie minimálnej a maximálnej výšky hladiny u nádrží pohonných hmôt

  Sledovanie minimálnej a maximálnej hladiny paliva v nádržiach je dôležité z niekoľkých dôvodov. Monitorovanie minimálnej hladiny zabezpečuje, že je k dispozícii dostatok paliva, a monitorovanie maximálnej hladiny zabezpečuje, že nádrž nie je preplnená a že nehrozí únik paliva, ktorý by mohol mať negatívny vplyv na životné prostredie. Túto aplikáciu možno typicky nájsť v nádržiach čerpacích staníc pohonných hmôt.

  Existuje niekoľko spôsobov monitorovania minimálnej a maximálnej hladiny v palivových nádržiach. Jednoduchým a jedným z najspoľahlivejších spôsobov je meranie pomocou plavákových hladinomerov. Plavákové hladinomery sú senzory, ktoré využívajú plavák, ktorý stúpa a klesá s hladinou paliva. Senzor vyhodnocuje polohu plaváka a vyhodnotený signál posiela do monitorovacieho systému. Tento typ snímača je veľmi obľúbený a ľahko sa inštaluje, ale nie je vhodný na monitorovanie nádrží s neobvyklými tvarmi alebo hladinami paliva, ktoré sa rýchlo menia.

  logo výrobce KSR Kuebler

  KSR Kuebler špecialista

  Súvisiace produkty

  Články súvisiace s aplikáciou

  Co je hladinoměr a k čemu slouží?

  Hladinoměr je měřicí zařízení, díky kterému můžeme sledovat (monitorovat) výšku hladiny nebo mezihladiny kapalných médií a sypkých látek. Pro hladinoměry kapalných médií se lety vžil název „stavoznak“, někdy se ale setkáváme i s méně častým označením „vodoznak“.…číst dál

  Jak správně určit spínaný bod plovákového limitního spínače?

  Při specifikaci spínacích bodů vertikálního plovákového limitního spínače vedou nedorozumění vždy k nevhodným konstrukcím produktu. V tomto článku je vysvětleno, jak správně určit jeho spínací bod.…číst dál

  Kategórie priradené k aplikácii

  Meranie výšky hladiny

  Meranie výšky hladiny

  Meradla a zariadení pre priemyselné kontinuálne a limitný meranie výšky hladiny (mezihladiny) kvapalných a sypkých látok od firiem KSR KUEBLER Niveau-Messtechnik GmbH a Mütec Instruments GmbH. Pre kvapalné médiá sú v ponuke najmä meradla s plavákovým princípom merania (obtokové magnetické stavoznaky, limitné snímače a spínače, závesné spínače) a pre sypká médiá bezkontaktné meradla s princípom mikrovlnnej závory. Uplatnenie tieto zariadenia nachádzajú pri aplikácií v chemickom, petrochemickom a energetickom priemysle, vo vodohospodárstve, farmácii, na silách, násypkách a priestoroch s nebezpečenstvom výbuchu (ATEX). Väčšina z nich je vyrábaná zákazkovo a dajú sa tak prispôsobiť na mieru Vašich potrieb.

  Limitné spínače hladiny

  Limitné spínače hladiny

  Limitné spínače hladiny sú plavákové hladinomery, ktoré umožňujú monitorovanie výšky hladiny alebo mezihladiny v jednej alebo viacerých úrovniach. Uplatnenie nachádzajú pri aplikácií v chemickom, petrochemickom a energetickom priemysle, vo vodohospodárstve, farmácii a priestoroch s nebezpečenstvom výbuchu (ATEX). Sú vyrábané zákazkovo a prispôsobené na mieru Vašich potrieb.

  Kontinuálne snímače hladiny

  Kontinuálne snímače hladiny

  Kontinuálne snímače hladiny sú plavákové hladinomery, ktoré pracujú na odporovom alebo magnetostrikčnými princípe. Umožňujú kontinuálne meranie výšky hladiny so snímaním na mieste merania alebo s diaľkovým prenosom. Uplatnenie nachádzajú pri aplikácií v chemickom, petrochemickom a energetickom priemysle, vo vodohospodárstve, farmácii a priestoroch s nebezpečenstvom výbuchu (ATEX). Sú vyrábané zákazkovo a prispôsobené na mieru Vašich potrieb.

  Ak chcete vedieť viac o téme monitorovanie minimálnej a maximálnej výšky hladiny u nádrží pohonných hmôt, kontaktujte nás prosím. Kontaktujte nás

  KSR Kuebler špecialista

  Kam ďalej? Pozrite sa na ďalšie aplikácie z odvetvia chémia a petrochémia alebo na prehľad všetkých odvetví.