Optické a akustické požiarne hlásiče pre zásobníky horľavých kvapalín

logo D-Ex info@dex.sk | +421 2 5729 7421
 • Optické a akustické požiarne hlásiče pre zásobníky horľavých kvapalín

  Nevýbušná opticko-akustická požární signalizace SM87LEDA / BEXS

  Optické a akustické alarmy sa používajú na varovanie v prípade požiaru alebo úniku horľavých a toxických plynov. Tieto systémy sú navrhnuté tak, aby varovali osoby prítomné v priestore pred nebezpečenstvom, ktoré predstavuje výbuch horľavých plynov alebo vdýchnutie toxických plynov.

  Na optickú signalizáciu úniku horľavých a toxických plynov sa najčastejšie používajú nevýbušné zábleskové xenónové alebo LED majáky. Na požiarne aplikácie sa musia používať typy certifikované podľa normy EN54-23.

  Na akustickú signalizáciu poplachu v prípade požiaru alebo prítomnosti horľavých a toxických plynov sa najčastejšie používajú nevýbušné elektronické sirény alebo klaksóny či zvončeky. Vybrané typy sú schválené pre požiarne aplikácie podľa normy EN54-3 pre elektrickú požiarnu signalizáciu.

  Tieto systémy sa zvyčajne inštalujú v priemyselných prostrediach s nebezpečenstvom výbuchu horľavých plynov a pár, kde je potrebné zabezpečiť bezpečnosť osôb a ochranu technológie.

  logo výrobce Eaton-MEDC

  Eaton-MEDC špecialista

  Súvisiace produkty

  Kategórie priradené k aplikácii

  Ak chcete vedieť viac o téme optické a akustické požiarne hlásiče pre zásobníky horľavých kvapalín, kontaktujte nás prosím. Kontaktujte nás

  Eaton-MEDC špecialista

  Kam ďalej? Pozrite sa na ďalšie aplikácie z odvetvia chémia a petrochémia alebo na prehľad všetkých odvetví.