Meranie kyslíka v obaloch výrobkov

logo D-Ex info@dex.sk | +421 2 5729 7421
 • Potravinárstvo, nápoje

  Spracovanie potravín sa vzťahuje na výrobu, spracovanie a predaj potravín. Nápojový priemysel zahŕňa výrobu nealkoholických a alkoholických nápojov od ich spracovania až po predaj. Tieto odvetvia zahŕňajú rôzne kroky, ako je zber surovín, spracovanie, balenie a distribúcia výrobkov.

  Meranie kyslíka v obaloch výrobkov

  Baktérie prítomné v prirodzenom prostredí človeka, podobne ako kyslík vo vzduchu, spôsobujú, že sa potraviny po výrobe rozkladajú (kazia). Aby sme predĺžili trvanlivosť potravín alebo iných biologických látok, odstraňujeme prítomnosť baktérií (sterilizácia, zmrazenie, naloženie do alkoholu atď.) alebo znižujeme množstvo kyslíka (balenie v ochrannej atmosfére, redukcia kyslíka v skladoch alebo redukcia kyslíka v sklenených alebo plastových obaloch.

  Spoločnosť Tec Sence vyvinula špeciálny tlačený terčík, ktorý možno umiestniť do obalu tak, aby sa jeho osvetlením cez priehľadný obal zistila prítomnosť kyslíka v obale bez jeho poškodenia. Táto technológia sa môže použiť na predĺženie obmedzenej životnosti potravín umiestnených v týchto obaloch, keďže tesnosť nie je vždy 100 %, a môže sa použiť na zabezpečenie vyradenia potravín zabalených v obaloch, ktoré sa už začali kaziť v dôsledku prítomnosti kyslíka.

  Ako na meranie kyslíka v obaloch?

  Ďalšie odvetvia