Plastové a kovové spojky pre priemyselné aplikácie

logo D-Ex info@dex.sk | +421 2 5729 7421
 • Strojársky priemysel

  Strojársky priemysel sa zaoberá výrobou a predajom strojov a zariadení. Tieto stroje sa používajú takmer vo všetkých oblastiach ľudskej činnosti, od automobilového priemyslu cez energetiku až po potravinárstvo a poľnohospodárstvo. Strojársky priemysel zahŕňa kroky, ako je návrh, vývoj, výroba a samozrejme následný predaj strojov a zariadení.

  Plastové a kovové spojky pre priemyselné aplikácie

  Průmyslová výroba

  Pri prevádzke rôznych technologických jednotiek je potrebné zabezpečiť prísun materiálov a energie, ako aj ich primerané chladenie. Tieto technologické jednotky sú založené na používaní rôznych kvapalín s rôznym zložením, ktoré sú potrebné na výrobu rôznych výrobkov.

  Na tento účel výrobca spojok CPC vyrába širokú škálu spojok z rôznych materiálov a tesnení. Tieto spojky sú určené na pripojenie širokej škály kvapalín vrátane silných kyselín alebo zásad, chladiacich kvapalín, rôznych prchavých látok a kvapalín vysokej čistoty. Pomocou týchto spojok možno tieto rôzne kvapaliny bez problémov spájať a vymieňať, čím sa zachováva kontinuita výroby. Spojky môžu byť napríklad vybavené aj takzvaným bezkapkovým vyhotovením (únik menší ako 0,1 ml).

  Ako prepojiť vedenie kvapalín?

  Systém pre spätnú väzbu polohy

  Systém pro zpětnou vazbu polohy

  Systém spätnej väzby polohy je súbor technológií a zariadení používaných na meranie a riadenie polohy objektu alebo mechanického zariadenia. Tento systém je kľúčovým nástrojom na automatizáciu pracovných procesov v rôznych priemyselných odvetviach. Systém spätnej väzby polohy pozostáva z riadiacej jednotky, snímačov polohy, ktorými môžu byť napr. enkodéry, a akčných členov.

  Ak potrebujete zabezpečiť lineárny paralelný pohyb pre stroje, ako sú kladivá, lisy, portálové žeriavy a iné, riešením môžu byť lanové snímače. Vďaka poskytovanej spätnej väzbe zabezpečujú presný pohyb všetkých komponentov stroja naraz. Ide o vysoko flexibilný systém s rýchlou inštaláciou a vysokou presnosťou až 125 impulzov/mm. Životnosť 1 milión cyklov a krytie IP67 zabezpečujú robustnosť a takmer bezúdržbovú prevádzku s dlhým servisným cyklom.

  Ako zaistiť spätnú väzbu polohy?

  Nerezové a mosadzné diely pre chladiaci okruh priemyselných vývev

  Vývěva

  Potrebujete napríklad diely na rýchlu a spoľahlivú montáž chladiaceho okruhu vášho špičkového zariadenia? Potom sa vám budú hodiť naše vysokokvalitné lisovacie armatúry Let-Lok, závitové armatúry Pipe Line a rôzne guľové a ihlové ventily. Všetko od osvedčeného výrobcu UCT Ham-Let.

  Podobne ako jeden z našich zákazníkov, ktorý tieto diely používa na rozvod vody na chladenie svojich priemyselných vývev, aj vám sa budú hodiť rôzne spojky, odbočky a kolená z nehrdzavejúcej ocele a mosadze. Dôležitými komponentmi pre podobné aplikácie sú samozrejme aj ihlové ventily na reguláciu prietoku, guľové ventily na uzatváranie okruhu a spätné ventily na zabránenie spätného toku média.

  Aké diely použiť pre chladiaci okruh?

  Ďalšie odvetvia


  Novinky