Ovládanie otočných a teleskopických ramien

logo D-Ex info@dex.sk | +421 2 5729 7421
 • Polohovanie a robotika

  Polohovanie alebo tiež meranie a určovanie pohybu a polohy objektov je neoddeliteľnou súčasťou mnohých priemyselných zariadení. Od merania rýchlosti, uhla otáčania, dĺžky, posunu a ďalších veličín nachádza uplatnenie v oblasti robotiky, ktorá sa zameriava na vývoj, konštrukciu a používanie robotov na množstvo účelov. Meranie polohy/pozície je neoddeliteľnou súčasťou automatizácie procesov alebo riadenia strojov.

  Ovládanie otočných a teleskopických ramien

  Ovládání otočných a teleskopických výložníků

  Jedným zo spôsobov, ako zabezpečiť presné polohovanie napr. ramien žeriavov a montážnych plošín, je použitie absolútnych enkodérov s komunikáciou CANopen. Táto komunikácia je štandardom v automobilovom priemysle, ľahko definuje priority a robí systém mimoriadne stabilným. Tieto enkodéry umožňujú presné meranie polohy, rýchlosti, sklonu a uhla v reálnom čase, čo je dôležité pre spoľahlivé a presné riadenie strojov.

  Z bezpečnostných dôvodov sa zvyčajne používajú v sérii alebo s redundantnou technológiou, aby poskytli ďalšiu úroveň bezpečnosti. Ak jeden enkodér zlyhá, druhý môže pokračovať v meraní a poskytovať potrebné výstupy. Vďaka viacotáčkovej technológii EnDra® enkodéry nepodliehajú opotrebovaniu a pracujú bez batérie, čo znamená dlhšiu životnosť a nižšie náklady na údržbu.

  Ako presne polohovať otočné a teleskopické ramená?

  Ďalšie odvetvia