Monitorovanie výroby lítiových batérií

logo D-Ex info@dex.sk | +421 2 5729 7421
 • Batérie

  Batériový priemysel sa zaoberá od výroby až po predaj rôznych typov batérií, ako sú trakčné batérie, lítiové batérie alebo nikel-kadmiové akumulátory. Tieto batérie sa používajú v mnohých priemyselných odvetviach, od automobilového priemyslu cez nositeľnú elektroniku až po vysokokapacitné batériové klastre používané ako záložné zdroje elektrickej energie.

  Monitorovanie výroby lítiových batérií

  Výroba lítium-iónových batérií je náročný proces, ktorý si vyžaduje použitie špecializovaných materiálov a zariadení. Proces výroby lítium-iónových batérií je okrem iného citlivý na vlhkosť. Toto náročné výrobné prostredie si vyžaduje prístroj na detekciu vodných pár so spoľahlivým výkonom a silnou odolnosťou voči vedľajším plynom vznikajúcim počas výrobného procesu, ktoré môžu byť prítomné vo vzduchu.

  Spoločnosť Vaisala ponúka chemicky odolný polymérový snímač rosného bodu, ktorý je aktívne riadený na dosiahnutie dlhodobej spoľahlivosti s veľmi malými odchýlkami merania. Kalibrované prístroje využívajúce tento snímač sú k dispozícii ako nízkonákladové vysielače alebo plne konfigurovateľné terénne prístroje.

  Ako monitorovať vlhkosť pri výrobe batérií?

  Ďalšie odvetvia


  Novinky