Komponenty pre distribučné systémy vysoko čistých plynov

logo D-Ex info@dex.sk | +421 2 5729 7421
 • Polovodičový priemysel

  Polovodičový priemysel sa zaoberá výrobou polovodičových súčiastok, ako sú tranzistory, diódy alebo integrované obvody, od "jednoduchých" čipov až po špecializované mimoriadne výkonné procesory s desiatkami miliárd tranzistorov. Tieto komponenty sa používajú vo všetkých elektronických zariadeniach, od práčok cez mobilné telefóny, automobily až po vesmírny program. Polovodičový priemysel si vyžaduje veľmi presnú technológiu a mimoriadne vysokú čistotu výrobných zariadení.

  Komponenty pre distribučné systémy vysoko čistých plynov

  ga

  Jeden z našich vážených zákazníkov v polovodičovom priemysle používa diely UCT Ham-Let pre svoje systémy distribúcie vysoko čistých plynov. Ide o zariadenia, ako sú automatické plynové skrine, ventilové rozdeľovače alebo plynové panely. Náš zákazník má vo svojom modernom výrobnom závode aj čisté priestory triedy ISO 6 (trieda 1000) na orbitálne zváranie.

  Vo výskume a výrobe polovodičov je typické používanie extrémne čistých médií v plynnej aj kvapalnej forme. Aby sa zabránilo degradácii alebo úniku týchto mimoriadne drahých a niekedy nebezpečných médií, je nevyhnutné používať vysoko kvalitné a spoľahlivé diely na konštrukciu systému.

  Detail aplikácie

  Regulácia prietoku v MOCVD reaktoroch

  MOCVD (Metalorganic Chemical Vapor Deposition) je technológia, ktorá sa používa na výrobu polovodičových vrstiev, ako sú LED svetlá, solárne články alebo elektronické súčiastky. Reaktory MOCVD sú zariadenia, ktoré sa používajú na vytváranie týchto vrstiev chemickou reakciou plynov pri vysokých teplotách.

  Pre správne fungovanie reaktora MOCVD je dôležité riadenie prietoku. Funguje tak, že organokovová zlúčenina sa v odparovacej jednotke prevedie do plynného stavu a zmieša sa s nosným plynom, čím sa zabezpečí jej nanesenie na kremíkovú doštičku. Tam sa zlúčenina rozkladá a zanecháva tenkú kryštalickú vrstvu. Pri procese MOCVD sa používa špeciálny rad zariadení vyvinutých špeciálne pre trh s polovodičmi, ktoré sa usadzujú v čistých priestoroch s vysokokvalitnými povrchovo zmáčanými časťami.

  Ako regulovať prietok?

  Ďalšie odvetvia


  Novinky