Regulácia prietoku v MOCVD reaktoroch

logo D-Ex info@dex.sk | +421 2 5729 7421
 • Regulácia prietoku v MOCVD reaktoroch

  MOCVD (Metalorganic Chemical Vapor Deposition) je technológia, ktorá sa používa na výrobu polovodičových vrstiev, ako sú LED svetlá, solárne články alebo elektronické súčiastky. Reaktory MOCVD sú zariadenia, ktoré sa používajú na vytváranie týchto vrstiev chemickou reakciou plynov pri vysokých teplotách.

  Pre správne fungovanie reaktora MOCVD je dôležité riadenie prietoku. Funguje tak, že organokovová zlúčenina sa v odparovacej jednotke prevedie do plynného stavu a zmieša sa s nosným plynom, čím sa zabezpečí jej nanesenie na kremíkovú doštičku. Tam sa zlúčenina rozkladá a zanecháva tenkú kryštalickú vrstvu. Pri procese MOCVD sa používa špeciálny rad zariadení vyvinutých špeciálne pre trh s polovodičmi, ktoré sa usadzujú v čistých priestoroch s vysokokvalitnými povrchovo zmáčanými časťami.

  logo výrobce Bronkhorst

  Bronkhorst špecialista

  Súvisiace produkty

  Článek súvisiace s aplikáciou

  Dávkovanie plynu do bioreaktorov pomocou hmotnostných prietokomerov Bronkhorst

  Bioreaktory vytvárajú „umelú liaheň“ bakterií. Ide o zariadenie, kde je potrebné regulovať teplotu, dávkovať plyny a sledovať a sledovať hodnotu pH. Základ pre vedenie kultivácie baktérií v bioreaktore je veľmi presné dávkovanie plynov, ako sú kyslík a oxid uhličitý.…číst dál

  Kategórie priradené k aplikácii

  Ak chcete vedieť viac o téme regulácia prietoku v MOCVD reaktoroch, kontaktujte nás prosím. Kontaktujte nás

  Bronkhorst špecialista

  Kam ďalej? Pozrite sa na ďalšie aplikácie z odvetvia polovodiče alebo na prehľad všetkých odvetví.

  Novinky