Monitorovanie prostredia skleníkov

logo D-Ex info@dex.sk | +421 2 5729 7421
 • Monitorovanie prostredia skleníkov

  Skleník monitorování co2

  Skleníky sú uzavreté prostredia, v ktorých sú optimalizované podmienky pre rast rastlín. Optimálne riadenie si vyžaduje informácie z vnútorného aj vonkajšieho prostredia. Vo vnútri skleníka sa zvyčajne meria oxid uhličitý (CO2), relatívna vlhkosť a teplota, zatiaľ čo vonku sa meria rýchlosť a smer vetra, dážď a slnečné žiarenie.

  Rastliny potrebujú na svoj rast oxid uhličitý – sacharidy sa tvoria z CO2 a vody. Rastliny využívajú oxid uhličitý pri fotosyntéze. Produktivitu v skleníkoch možno zvýšiť správnym hnojením CO2, používaním CO2 vo fľašiach alebo CO2 produkovaného horákmi, počas denného svetla alebo pri umelom osvetlení. Optimálne množstvo CO2 závisí od konkrétnych rastlín a svetelných podmienok v skleníku. Keď sa intenzita svetla v skleníku zníži, fotosyntéza sa spomalí a spotreba CO2 sa zníži. Používanie príliš veľkého množstva CO2 zbytočne zvyšuje náklady a môže byť škodlivé pre plodiny.

  logo výrobce Vaisala

  Vaisala špecialista

  Vetranie zohráva kľúčovú úlohu v poľnohospodárskych interiéroch, takže vetranie riadené podľa potreby (DCV) ponúka významné výhody v oblasti energetickej účinnosti tým, že zabezpečuje, aby bol ventilačný systém počas dňa v prevádzke len vtedy, ak systém vyhodnotí, že je to potrebné. Používanie DCV nielen šetrí energiu, ale tiež zabraňuje nadmernému vetraniu. Dostatočné a optimálne vetranie sa dosahuje s použitím najmenšieho množstva energie.

  Spoločnosť Vaisala ponúka prístroje na meranie CO2, relatívnej vlhkosti a teploty v skleníkoch. Sortiment vysielačov Vaisala na vonkajšie použitie zahŕňa produkty na meranie vetra, zrážok, rôznych parametrov vlhkosti a teploty. Vysielače na vonkajšie použitie sa vyznačujú širokými prevádzkovými teplotnými rozsahmi vhodnými pre väčšinu klimatických podmienok, flexibilnými možnosťami inštalácie a slnečnými a radiačnými štítmi na ochranu pred poveternostnými vplyvmi.

  Súvisiace produkty

  Kategórie priradené k aplikácii

  Ak chcete vedieť viac o téme monitorovanie prostredia skleníkov, kontaktujte nás prosím. Kontaktujte nás

  Vaisala špecialista

  Kam ďalej? Pozrite sa na ďalšie aplikácie z odvetvia poľnohospodárstvo alebo na prehľad všetkých odvetví.

  Novinky