Výroba bioplynu/biometánu

logo D-Ex info@dex.sk | +421 2 5729 7421
 • Výroba bioplynu/biometánu

  Výroba bioplynu

  Biometán dláždi cestu k ekologickejšej budúcnosti a prechod na obnoviteľné zdroje energie je populárny vo veľkých ekonomikách. Neefektívna výroba však môže ekologické podnikanie obrátiť naruby. Hoci časť metánu bude vždy unikať, zariadenie MGP262 je jediným nástrojom na minimalizáciu nákladných a škodlivých únikov metánu. Zariadenie MGP262 vám dáva možnosť kontrolovať svoj proces a sústrediť sa na výrobu čo najlepšieho biometánu.

  Spoločnosť Vaisala vám umožňuje pozitívne ovplyvniť životné prostredie a vaše hospodárske výsledky. Ak chcete optimalizovať výrobu a zvýšiť výnosy a kvalitu, spoločnosť Vaisala ponúka odpovede novej generácie, ktoré pomáhajú umožniť skutočne obehové hospodárstvo. Sortiment prístrojov na meranie bioplynu od spoločnosti Vaisala je prvý, ktorý je optický, má certifikát ATEX a je skonštruovaný tak, aby fungoval priamo na pracovisku, meral priamo na linke bez systémov na odber vzoriek. Výhody sú zrejmé – kompaktné rozmery, žiadne pohyblivé časti.

  logo výrobce Vaisala

  Vaisala špecialista

  Výroba bioplynuZapnite bioplynovú stanicu.

  Výroba bioplynu ponúka obrovské príležitosti pre ľudí a planétu. Zariadenia však stále trpia neefektívnosťou. Odhaduje sa, že priemerná bioplynová stanica by pri optimálnej kapacite mohla priniesť podstatne vyššie výnosy.

  Odpoveďou na riešenie tohto problému je lepšie meranie. Spoločnosť Vaisala uviedla na trh vôbec prvú meraciu sondu 3v1, ktorá sa veľmi jednoducho inštaluje a používa. Ste pripravení zošliapnuť pedál na plyn a zrýchliť svoj bioelektrický stroj?

  Nádrže na bioplyn

  Premena odpadu na „zlato“

  Výroba bioplynu je organický proces, čo znamená, že je nekonzistentný. Čím lepšie dokážete proces monitorovať a reagovať na tieto nekonzistentnosti, tým je efektívnejší.

  Zvýšenie výnosov

  Získajte väčšiu hodnotu z odpadu. Zlepšite koncentráciu CH4 a kvalitu bioplynu včasným zásahom na základe stabilných online meraní.

  RNG alebo Renewable natural gas – známy aj ako udržateľný zemný plyn alebo biometán, je bioplyn, ktorý bol upravený na kvalitu podobnú fosílnemu zemnému plynu a má koncentráciu metánu 90 % alebo viac.

   

  Znížte náklady a zvýšte svoje zisky

  Séria Vaisala MGP260 prináša naše spoľahlivé vedecké metódy, ktoré vám pomôžu optimalizovať výrobu a modernizáciu bioplynu. Spoľahlivé, vždy presné a certifikované podľa smernice ATEX. Robustná konštrukcia spĺňa požiadavky na automatickú kalibráciu, pričom nevyžaduje žiadne ďalšie zariadenie na odber vzoriek. Jednoducho dokonalejší proces.

  Vynikajúca stabilita

  • Extrémne odolný voči korózii s odolným filtrom
  • Trojité a dvojité optické meranie plynu: CH4, CO2 &H2O (MGP261) and CH4 & CO2 (MGP262)
  • Automatická kalibrácia znižuje náklady na kalibráciu
  • Vyhrievaná sonda znáša vysokú vlhkosť aj chlad

  Jednoduchá inštalácia

  • Jednoduchá inštalácia na mieste
  • Vhodný pre akýkoľvek existujúci systém
  • Certifikát Ex
  • Integrácia s rozšírenými riadiacimi systémami

  Jednoduchá obsluha

  • Ľahká a robustná konštrukcia
  • Nie je potrebné odoberať vzorky ani odstraňovať vlhkosť
  • Žiadne čerpadlá ani kalibračné fľaše s plynom

  Bioplynová stanice
  Väčšina výrobcov a integrátorov bioplynových staníc sa vždy snaží vyriešiť určité kritické problémy. Prvým je ochrana motora kogeneračnej jednotky (kombinovanej výroby elektriny a tepla) pred nadmernou vlhkosťou počas procesu, aby sa zabránilo korózii a poruchám. A po druhé, kontrolovať celý proces až po odplynenie, aby sa minimalizovali straty spôsobené únikom metánu.

  • Predĺžte interval výmeny filtrov s aktívnym uhlím udržiavaním vlhkosti bioplynu v rámci špecifikácií.
  • Zabráňte opotrebovaniu a vypnutiu motora kogeneračnej jednotky v dôsledku vlhkého plynu.
  • Kontrolujte celý proces – lepšie poznajte kvalitu svojho plynu
  • Zastavte pokles ziskov tým, že budete kontrolovať únik metánu.

  Stiahnite si elektronickú príručku o bioplyne

  Stručný, ale komplexný návod na optimalizáciu výroby bioplynu prostredníctvom presného merania. Stiahnite si elektronickú príručku a pripravte sa na podporu svojho podnikania s praktickou pomocou našich odborníkov. Brožúru si môžete stiahnuť tu (príručka je v angličtine).

  Kategórie priradené k aplikácii

  Ak chcete vedieť viac o téme výroba bioplynu/biometánu, kontaktujte nás prosím. Kontaktujte nás

  Vaisala špecialista

  Kam ďalej? Pozrite sa na ďalšie aplikácie z odvetvia bioprocesy a bioreaktory, obnoviteľné zdroje alebo na prehľad všetkých odvetví.