Etalóny tlaku a prietoku používané štátnymi metrologickými orgánmi a akreditovanými kalibračnými laboratóriami

logo D-Ex info@dex.sk | +421 2 5729 7421
 • Etalóny tlaku a prietoku používané štátnymi metrologickými orgánmi a akreditovanými kalibračnými laboratóriami

  Etalon tlaku

  Tlakomery a prietokomery sú základnými nástrojmi na meranie a kalibráciu v rôznych priemyselných odvetviach. Je však potrebné overiť, či tieto prístroje fungujú tak, ako majú, a či ich výsledky spĺňajú parametre. Na túto „kontrolnú“ činnosť používajú etalóny štátne metrologické orgány a akreditované kalibračné laboratóriá v Českej a Slovenskej republike.

  Štátne metrologické orgány sú zodpovedné za definovanie a udržiavanie národných etalónov, ktoré slúžia ako základ pre merania v celej krajine. Tieto orgány používajú najmodernejšie a najpresnejšie metódy merania, aby zabezpečili, že etalóny spĺňajú najprísnejšie požiadavky na presnosť. V prípade tlakových aplikácií ide o piestové (a automatické) tlakomery Fluke PG a v prípade kalibrácie prietokomerov o referenčný systém Fluke Molbox na meranie hmotnostného prietoku.

  logo výrobce Fluke Calibration

  Fluke Calibration špecialista

  Akreditované kalibračné laboratóriá kalibrujú meracie prístroje a zariadenia používané v priemysle. Tieto laboratóriá používajú vládne normy a iné štandardy na zabezpečenie spoľahlivosti a presnosti kalibrácie. Tieto laboratóriá tiež poskytujú overenia a kalibračné certifikáty pre meracie zariadenia, čo je dôležité pre zákazníkov, ktorí potrebujú overiť presnosť svojich meracích zariadení, a pre regulačné orgány, ktoré vyžadujú overenia pri komerčných meraniach, meraniach, za ktoré zákazníci platia poplatky.

  V Českej a Slovenskej republike je niekoľko akreditovaných kalibračných laboratórií, ktoré spolupracujú s Metrologickým ústavom s cieľom zabezpečiť najvyššiu úroveň presnosti a spoľahlivosti merania tlaku a prietoku. Tieto orgány a laboratóriá sú kľúčovými hráčmi pri zabezpečovaní kvality a spoľahlivosti meraní v rôznych odvetviach priemyslu.

  Súvisiace produkty

  Článek súvisiace s aplikáciou

  Fluke Calibration

  Prednášky, prezentácie a technické informácie - kalibrátory tlaku Fluke Calibration…číst dál

  Kategórie priradené k aplikácii

  Ak chcete vedieť viac o téme etalóny tlaku a prietoku používané štátnymi metrologickými orgánmi a akreditovanými kalibračnými laboratóriami, kontaktujte nás prosím. Kontaktujte nás

  Fluke Calibration špecialista

  Kam ďalej? Pozrite sa na ďalšie aplikácie z odvetvia veda a výskum alebo na prehľad všetkých odvetví.

  Novinky